Menu

Razer, Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Tanıttı - ebolax

CES 2015 fuarının bombalarından biri de Razer’ın tanıttığı OSVR (Open Source Virtual Reality) isimli sanal gerçeklik gözlüğü oldu. Sanal gerçeklik kervanında ben de varım diyen Razer’ı diğerlerinden ayıran en önemli özellik OSVR’nin açık kaynak olması.

Donanımsal ve yazılımsal olarak tamamen modifiye edilebilir olan OSVR’nin geliştirici kiti de ücretsiz ve açık kaynak kodlu. Hatta isterseniz, 3D dosyalarını indirip, kendi sanal gerçeklik gözlüğünüzü de oluşturabiliyorsunuz.

199.99 Dolar fiyat etiketine sahip OSVR’ın, Haziran ayında satışa sunulması bekleniyor.

Şahsen pek ürününe sahip olmasam da Razer firmasının bu tür ürünlerde başarılı olduğunu biliyorum. Fiyatı da gayet makul olan ürün alınası olabilir.

http://www.osvr.com/

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!