Menu

Klasik MS-DOS Oyunlarını Tarayıcınızdan Oynayın - ebolax

HTML5 ile gelen Canvas ve bilgisayarların gayet hızlanmış olması sayesinde artık normal grafik programlamada yapabildiğimiz hemen herşeyi Tarayıcılar (Browser) için yapabiliyoruz.

Archive.org sayfası da açık kaynaklı DOS Emulatörü olan DOSBox‘ın Javascript versiyonu olan EM-DOSBOX‘ı kullanarak 2400 MS-DOS oyununu tarayıcınızdan oynayabileceğiniz hale getirmiş.

Prince of Persia oyununu (Amiga’da en çok oynadığım oyunlardan biriydi) denedim ve gayet başarılı bir şekilde çalışıyor adamları tebrik etmek lazım.

EM-DOSBox Sayfası : https://github.com/dreamlayers/em-dosbox

Oyunları oynayabileceğiniz sayfa adresi :

https://archive.org/details/softwarelibrary_msdos_games/v2

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3093 posts
  • 122 comments
  • 900 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!