Menu

Project Cars İçin İddialı Açıklamalar - ebolax

Slightly Mad Studios’un geliştirdiği ve ben de dahil merakla beklenen yarış oyunu Project Cars’ın resmi Twitter hesabından oldukça iddialı bir tweet atıldı.

Atılan tweet’e göre oyun saniyede 600 fizik hesaplaması yapıyor. Yani oyunda saniyede 600 ayrı parametrenin fizik motoruna etkisi hesaplanıyor ki bu gayet sağlam bir değer. Lakin fizik motorunun ne kadar güçlü olduğu da ayrı bir konu yani basit bir fizik motoruna sahipse saniyede 600 hesaplama pek bir şey ifade etmiyor aslında.

Ayrıca oyun, kontrol hassasiyetini maksimum düzeye getirmek içinse parmak hareketlerinizi saniyede tam 250 kere kontrol ediyor. Bu sayede en ufak bir değişim bile yakalanarak böyle harika bir sürüş deneyimi oluyormuş diyorlar!

Bilmeyenler için söyleyelim bu fizik hesaplamaları, controller hesaplamaları falan çoğunlukla CPU kullandığı için muhtemelen oyun en az I5 ve muadili işlemcilerde tadıyla oynanacaktır.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!