Menu

Zotac’dan İki Yeni Mini PC ve Dahası - ebolax

Grafik kartları konusunda tek geçtiğim ve son dört ekran kartımı aldığım Zotac firması, yalnızca grafik kartlarıyla ünlü değil. Geliştirdiği Zbox Mini PC serisine 2 adet yeni ürün ekleyen firma bu yeni ürünleriyle CES 2015‘de boy gösterecek.

Mini PC modellerinden ZBox EN860 bünyesinde Nvidia GTX 860M grafik kartı barındırıyor. Bunun haricinde 3 adet USB 3.0 portu, HDMI çıkışı, DisplayPort, DVI, iki Ethernet portu, SD kart okuyucu, bir çift HD ses jakı şeklinde özelliklere sahip. Cihaz G-Sync desteği sunuyor ve 4K monitörlere 60Hz hızında görüntü aktarabiliyor.

ZBOX-EN860

 

ZBox CI321 ise 3 adet USB 3.0 portu, DisplayPort, HDMI, SD kart okuyucu, iki adet HD ses jakı gibi özelliklere sahip. Bu modellerin detayları fuarda açıklanacak.

Mini PC’lerin yanında bir de Zotac’ın ünlü AMP! serisinnin yeni gözdelerinden GTX 970 Amp! Extreme Core Edition müjdelendi. Grafik işlemcisi 1228MHz seviyesinde çalışan kart Nvidia Boost 2.0 ile 1380MHz sınırına kadar çıkabiliyor. Kart üç fan ve karbon fiber tasarımı barındıran IceStorm soğutucusu ile geliyor.

Aslında Mini PC olayı benim çok hoşuma giden işlerden biri. Bir nevi konsol gibi kolayca taşınabilecek bir oyun bilgisayarı fikri güzel ama şimdilik ekran kartları o kadar da hayvani değil ne yazık ki. Bir de Monster dizüstüleri gibi gayet pahalı durumdalar. I love you Zotac!

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!