Menu

Robot Barmen “Somabar” Geliyor - ebolax

Haydi bakalım barmenler ayaklanın çünkü işiniz elinizden gidecek. Robot barmen projesi Somabar, Kickstarter‘da büyük ilgi görerek kısa sürede hedefine ulaştı. 50 bin dolarlık bağış için yola çıkan proje an itibariyle 200 bin dolar sınırına yaklaşmış durumda.

Üzerinde Soma Pods adı verilen tüpler barındıran robot, kokteylleri yapmak için bu tüplere koyulan içecekleri önceden belirlenmiş oranlarda karıştırıyor. Android ve iOS için mobil uygulaması bulunan robotta kokteyller mobil uygulamadan seçiliyor. Ayrıca uygulamadan kokteyllerin sert veya hafif olması seçilebiliyor, hali hazırda bulunan içeceklere göre size kokteyl önerebiliyor veya azalan içecekleri bildirebiliyor.

robot_barmen

Yaklaşık 300 adet kokteyl yapabilen robot dilerseniz sizin tanımladığınız kokteylleri de hazırlayabiliyor. Somabar şu an için 399 dolardan başlayan fiyatlar ile satın alınabiliyor ve Temmuz ortasına kadar tüm alıcılara ürünün ulaşması bekleniyor.

Tabisi bu cihaz öyle gidip de barlarda, otellerde falan kullanılabilecek bir cihaz değil. Evinde kokteyl içmek isteyen ve hazırlamaya üşenen insanlar için üretilmiş. Ayrıca alevli malevli kokteyller de yapamıyor (Bak bunun alevlisini yap köşeyi dön hacı :)

https://www.kickstarter.com/projects/somabar/somabar-automated-craft-cocktail-appliance

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!