Menu

Oculust Rift ile Heykeltraş Olun - ebolax

Oculus Rift dendiği zaman akla genellikle oyun geliyor ama aslında çok fazla alanda kullanım imkanı bulabilecek bir ürün kendileri. İşte şimdi bu kullanım alanlarına bir yenisi daha eklendi ve heykeltraşlık deneyimi yaşayabileceğiniz VRCLAY yayınlandı. Yazılım, Razer’in Hydra adını verdiğin kontrolcüleri kullanıyor ve açıklamaya göre ileride diğer benzeri kontrol cihazlarına da destek verilecek.

Sanal ortamda heykeltraşlık imkanı sunan yazılım, itme, çekme, yumuşatma, yüzey düzleştirme gibi temel özellikleri de barındırıyor. Oculust Rift sayesinde üzerinde çalıştığınız sanal cismin derinliğini ve ölçülerini algılama imkanı sunuyor.

Yazılım modeli tamamladığınızda ise bir çok 3D yazıcıda desteği bulunan OBJ formatı ile modeli 3 boyutlu yazdırmanıza imkan veriyor. Farklı bir formatta yazdırma işlemi yapmak için de formatın kolayca çevrilip tüm 3 boyutlu yazıcılarda kullanılabileceği belirtiliyor.

3D modelleme işiyle uğraşanların çılgın şeyler çıkaracağına inandığım VRCLAY ile bakalım neler neler göreciz.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!