Menu

Lizard Squad, PSN ve Xbox Live’ı Çökertti! - ebolax

PlayStation ve Xbox kullanıcılarının çılgınca isyanından anlaşıldığı üzere, iki hizmetile ilgili çeşitli sorunlar ortaya çıkmış durumda ve birçok kullanıcının da sistemlerine giriş yapamadıkları görülüyor.

Ne PlayStation mağazasına erişimi sağlanabilen, ne de çoklu oyuncu olarak oyun oynanabilen sistem için benzer problemler Xbox’da da geçerli. Xbox Music ve Video uygulamalarına erişemeyen oyunculara yapılan açıklamada, hizmetlerin çok yakında eski haline döneceği söylendi. Fakat bir yandan da, Xbox’ın resmi web sitesine tamamen erişimin kesildiği görülüyor.

Tüm bu sorunlar hacker grubu Lizard Squad’ı gösteriyor. Bildiğiniz gibi Lizard Squad, bir süre önce iki servis içinde yılbaşı sürprizlerinin olduğunu, twitter üzerinden duyurmuştu.

Yapılan açıklamalarda sistemin tekrardan aktif olduğunu belirten PlayStation twitter sayfası, Playstation Network’e giriş sorununun devam ettiğini ve sorunun üzerinde çalıştıklarını yineledi.

Artık oyun dünyasının neredeyse tamamen online hale geldiğini göz önünde bulundurursak bu hack işlemi, oyun sektörüne yapılabilecek en kötü olaylardan biri oluyor. Sistemleri aşırı yüklemenin (DDoS saldırıları gibi saldırılarla) çok zor bir işlem olmaması ve engellenmesinin imkansız olması bu tür saldırıları ön planda tutuyor.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!