Menu

Yön Değiştirebilen Mermi Yaptılar - ebolax

Zaten az insan öldürülüyordu, artık hedefler daha kesin olarak vurulacak.

DARPA ile ortak çalışan Teledyne Technologies diye bir şirket, ateşlendikten sonra yön değiştirebilen mermi icat ettiklerini duyurdu. Exacto adı verilen mermi dış kabuğundaki kanatlar sayesinde yön değiştirebiliyor.

Silah ateşlendikten sonra hedefin hareket etmesi ve rüzgar gibi etkenlerin devreye girmesi durumunda lazer ile yeni hedef işaretleniyor ve mermi buna göre yeni hedefe yönleniyor.

Firma yaptığı testlerde başarı sağladığını açıkladı ve özel bir takip gerektirdiği için bu sistemi yalnızca keskin nişancıların kullanabileceğini belirtti.

Merminin nasıl bir teknoloji kullandığına dair detaylar haliyle açıklanmadı. DARPA söz konusu olduğundan Exacto’nun ilk olarak ABD askeri birliklerinde kullanılacağı garanti gibi ama ne zaman kullanılmaya başlayacağı belli değil.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!