Menu

Cicret Bileklik ile Bileğiniz Ekran Olacak - ebolax

Olm ben bu aşağıdaki videoyu 1 hafta kadar önce izlediğimde “way güzel iş yapmışlar ama yok böyle bir teknoloji” diye düşünmüştüm ama varmış ya la! yani en azından proje aşamasındaymış :)

Günümüzde satın alabildiğimiz giyilebilir cihazlar (en yaygın olarak kullanılanı bileklikler) ya ekransız oluyor ya da ekranı çok küçük olduğundan pek kullanışlı olmuyor. İşte bu açığı gören bir grup Fransız girişimci, Cicret Bracelet diye bir akıllı bileklik projesine girişmişler.

Cicret’in kullandığı teknoloji şöyle hacı; bilekliğin içerisinde bir piko projeksiyon cihazı ve yakınlık sensörleri var. Projeksiyon görüntüyü bileğinize yansıtıyor ve sensörler de parmağınızın kareketlerini algılayıp, sanki parmağınızı dokunmatik ekran üzerinde hareket ettiriyormuşsunuz gibi işlev görüyor.

Bilekliğin içinde işlemci, akselerometre, micro USB, Bluetooth, WiFi, 16GB/32GB depolama kapasitesi mevcut. Ayrıca girişim, SIM kart yuvası ile cihazı akıllı telefonlardan bağımsız hale getirmeyi planlıyor. Şu anki kullanımıyla akıllı telefonunuzun ekranını bileğinize yansıtıp işlem yapabiliyor veya telefonunuzdan bağımsız olarak Cicret’in yönetimini yapabiliyorsunuz.

Şu anda konsept aşamasında olan projede, ilerleyen zamanlarda bir prototip üretilmesi planlanıyor ama bunun için gönüllülerden gelecek bağışlar önemli tabisi. Yapılan bağışlar karşılığında herhangi bir ödül olmadığından dolayı ufak bağışların yapılması öneriliyor (hiç kafa çalışmıyor bunlarda walla :)

Projenin önü pek açık görünmüyor aslında ama bakalım neler olacak. Adamların yapmaya çalıştıkları şey güzel lakin bu teknolojilerin böylesine küçük bir alanda çalışması pek olası görünmüyor.

Bağış yapmak isteyenler aşağıdaki adresten bağış yapabilirler. Bu adres ayrıca ürünün ve girişimcilerin web sayfası oluyor.

http://www.cicret.com/wordpress/?page_id=18411

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!