Menu

Steam Broadcasting Geldi! Gudbay Twitch! - ebolax

Twitch TV’nin son dönemdeki olağanüstü yükselişine dur diyebilecek bir servis Steam’e geldi, “Steam Broadcasting”. Oyun oynarken canlı video yayınlama konusunda, pazara elindeki gücü kullanarak girmek isteyen Valve, gayet sağlam bir Broadcasting servisi ile çıkış yaptı.

Şu anda beta aşamasında olan servisle Steam oyunlarını oynarken canlı yayın yapabiliyorsunuz. Yayınınızı isterseniz kendi seçtiğiniz davetli kişilere izletebilir, isterseniz sadece arkadaşlarınıza izletebilir, isterseniz de bütün Steam kullanıcılarına izletebilirsiniz. Herkese açık olarak ayarladığınız yayınlarınız, oyunların Steam Community sayfalarında “Broadcasts” tabında listeleniyor. Örneğin Counter Strike: Global Offensive oyunu için herkese açık yayınları izlemek istiyorsanız şu adrese gidiyorsunuz. 

http://steamcommunity.com/app/730/broadcasts

Eğer bütün yayınlara bakmak istiyorsanız da şu adres sizi coşturuyor.

http://steamcommunity.com/?subsection=broadcasts

Bitmedi! Bu servisle ilgili detaylı bilgi için de şu adrese go go go!

https://steamcommunity.com/updates/broadcasting

Belirttiğim gibi Steam, bu servise gayet sağlam bir giriş yapmış durumda. Yayınların kalitesi tatmin edici ve kullanım kolaylığı iyi ayarlanmış. Valve zaten işini bilen firma, başından kalkamayacakları bir işe girişmezler ;)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!