Menu

Eski LucasArt Çalışanlarından Yeni Bir Adventure - ebolax

Adventure türünün hayranı olun olmayın eğer eskiden Commodore 64, Amiga gibi bilgisayarlarda oyunlarla içli dışlı olduysanız, Maniac Mansion, Day of the Tentacle, Loom, The Secret of Monkey Island gibi şu anda adventure oyun türünün klasikleri haline gelmiş oyunların geliştirici ekibinde yer alan LucasArts çalışanları Ron Gilbert ve Gary Winnick, bizi eskilere götürecek yeni bir oyun yaptıklarını açıkladı; Thimbleweed Park.

Yapımcıların belirttiğine göre Thimbleweed Park, Maniac Mansion ve Monkey Island’ın ruhani devam oyunu. Oyunda pixel grafiklerin yanında eski LucasArts oyun arayüzü de bulunuyor. Maniac Mansion’da olduğu birden fazla karakterle oynayabileceğimiz oyunda 5 oynanabilir karakter olacak ve bu karakterler arasında oyun esnasında geçiş yapabileceğiz. Bunların yanında, oyunda yüzlerce mekan ve iki adet zorluk seviyesi bulunacak. 

Kickstarter üzerinden projeyi başlatmış olan ekip, 375.000 dolar toplamayı hedefliyor ve şu zamana kadar 211.792 dolar toplamayı başarmışlar. Bu haberlerden sonra bir Star Citizen patlaması da bu oyun için yaşanabilir mi acaba? Bilmeyenler için 500.000 dolar için yola çıkan Star Citizen, en son 6 milyon dolar civarındaydı.

Oyunun Kickstarter adresi :

https://www.kickstarter.com/projects/thimbleweedpark/thimbleweed-park-a-new-classic-point-and-click-adv

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!