Menu

Dragon Age: Inquisition PC Korsan Oynanamayacak - ebolax

Hadi buyur bakalım buradan yak. Millet “acaba GTA V Denuvo DRM’i kullanacak mı?” diye dertlenirken bir tokat da Dragon Age: Inquisition’dan geldi. Oyunun bazı bölgelerde Origin’de ön yüklemeye açılmasının ardından bazı kullanıcılar oyunun dosyalarını inceledi ve oyunun sözleşmesinde Denuvo DRM’in kullanıldığını tespit ettiler.

Aslında Electronic Arts’ın sistemi olan Origin’den dağıtılacak bir oyunda Denuvo DRM’in kullanılacak olması hiç de şaşırtıcı bir haber değil bilakis beklenen bir haberdi (hep cümle içinde bilakis kullanmak istemiştim). Denuvo’nun ilk kez kullanıldığı (en azından bu kırılamayan son versiyonunun) oyun EA Sports’a ait olan ve Origin platformundan dağıtılan FIFA 15 olmuştu ve gayet de başarılı bir şekilde çalıştı. FIFA 15 çıktığından beri 2 ay geçmesine rağmen halen kırılamadı.

Bundan sonra çıkacak olan bütün Origin oyunlarında bu DRM sisteminin kullanılacağını söyleyebiliriz rahatlıkla (Electronic Arts’ın dağıtıcısı olduğu oyunlar özellikle). Hele ki Rockstar da dedikoduları doğrulayıp GTA V’de Denuvo DRM kullanırsa ve bu diğer firmalara da sıçrarsa sen o zaman gör gümbürtüyü.

Dragon Age’de Denuvo DRM kullanıldığına dair ibare geçen son kullanıcı sözleşmesi şu :

http://pastebin.com/GemUhBDs

Aha bu da yazının ilgili bölümü :

“The PC version of this Software uses Origin Online Activation and Sony DADC Austria AG’s Denuvo content protection technology”

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!