Menu

Insecam İle Tüm Dünyayı İzleyin - ebolax

Abi yok böyle bir iş yaa. Adamlar bir site kurmuş ve bu sitede, dünya üzerindeki 73000 güvenlik kamerasının görüntülerini yayınlıyorlar. Tabisi bu kameraları hackleyerek bu işi yapmıyorlar böyle bir şey suç olurdu, adamlar şifreleri varsayılan (kamera geldiğinde olan ve değiştirilmemiş) olan kameraları yayınlıyorlar.

11000’i ABD’den olan kameraların 1551 tanesi de Türkiye’den. Hızı biraz yavaş kamera görüntülerinin ama şunlar hızlı olsa aç kameraları izle dünyayı walla tam “Biri Bizi Gözetliyor” tadında takılırsın. Bu hızla bile insan takılıp kalabiliyor, öyle boş boş izliyorsun (kendimden biliyorum :)

Bu arada listede mağazaların güvenlik kameralarından tut da milletin oturma odası hatta yatak odasının bile kamera görüntüleri yayınlanıyor. Aslında site, Google’da bulunamayacak bir kameranın görüntüsünü yayınlamıyor ama böyle toplu gösterim şeklinde kolay ulaşılabilmesi, bundan haberi olmayan bir çok insanı endişelendirmesi gereken bir durum.

Motherboard’a açıklama yapan bir avukatın belirttiğine göre ABD’de parola ile korunan kameraların görüntülerini yayınlamak suç teşkil ediyor. Sitenin kim tarafından işletildiği bilinmemekle beraber IP adresi Moskova merkezli olduğunu gösteriyor.

http://insecam.com

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 123 comments
  • 894 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!