Menu

Blizzard, Hearthstone’da Bot Kullananlara Ayar Verdi - ebolax

Hearthstone: Heroes of Warcraft oyununda bot kullanarak oyun kazanan binlerce oyuncuya Blizzard tarafından ayar verildi ve hesapları 2015 yılına kadar banlandı.

Bilmeyenler için Hearthstone bir kart oyunu oluyor ve elinizdeki kartları, kartların gücüne göre ve doğru sırada kullanmanız gerekiyor. İşte bazı çakallar bu güç ve sıra dengesini kendi belirleyen programlar (bot) kullanıyorlar ve kendileri yan gelip yatarken, bot onların yerine oyunu oynayıp levelleri toplayı toplayıveriyor.

Blizzard nasıl olup da bu bot kullanan tipleri tespit etti bilmiyorum amma baya bir kullanıcıyı 2015 yılına kadar uyarı olarak banlamış durumda. Eğer bu kullanıcılar 2015 yılında hesapları açıldıktan sonra da bot kullanmaya çalışırlarsa Blizzard kendilerine güzel bir veda öpücüğü verecek ve oyuna bir daha giremeyecekler.

Hemen her oyunda var bu tür olaylar hacı. Özellikle Call of Duty oyunlarında diğer oyuncuların konumunu gösteren, nişan almayı kolaylaştıran (her atış headshot) programcıklar var ki insanı oyundan soğutuyorlar.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!