Menu

Akıllı Telefonlara Yeni Özellik Geliyor - ebolax

Qualcomm firması, akıllı telefonların, (artık hemen her telefon akıllı olduğu içün) çevresindeki telefonlarla GSM bağlantısı kullanmadan iletişime geçebilmesini sağlayacak yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

LTE Direct isimli teknoloji sayesinde telefon operatörlerini kullanmadan doğrudan bir telefondan diğer telefona gidecek olan iletişim, izlenemez ve dinlenemez olacak. Büyük Birader (devlet oluyor) bu konuda ne der bilinmez ama bu teknolojinin, GSM sinyallerinin çekmediği noktalarda ve özellikle doğal afet zamanlarında çok yararlı olacağı kesin.

Tabi LTE Direct ile bir telefondan diğer telefona diyorum ama bu tabir yanlış bir tabir, LTE Direct desteği olan bütün cihazlar birbiri ile iletişime geçebilecek. Örneğin gezindiğiniz çevrede bulunan bir mağaza reklamlarını size gönderebilecek veya son dönemin popüler konusu akıllı evler bu teknoloji ile çalışabilecek. Milletin Starbucks gibi yerlerde diğer LTE Direct kullanan telefonlarla iletişime geçmeye çalışmasını saymıyorum bile :)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!