Menu

Steam’de Türk Lirası Devri Başlıyor - ebolax

Evet hacılar pamuk eller ceplere, Steam’de bundan böyle Türk Lirası (TL) ile alışveriş yapacağız. Bana dün gelen e-posta ile haberim olan geçiş bütün Türk kullanıcılara e-posta ile duyurulmuş durumda.

21 Ekim Salı günü gerçekleşecek olan geçiş ile bakiyenizde para varsa (bende 0.12 $ var) kur üzerinden Türk Lirasına çevrilecek ve yapacağınız alışverişleri TL üzerinden yapacaksınız.

Aslında daha önceki haberlerde Steam’in dolar kuru olarak 1 dolar = 2 TL şeklinde kabul edeceği ve bu şekilde ucuzundan oyun alacağımız söyleniyordu ama şu anda bu şekilde olacağına dair bir haber yok ne yazık ki. Eğer kur her gün düzenli olarak güncellenecekse TL ile almanın pek bir espiri de kalmıyor açıkçası.

Acaba Steam, hala 20 TL’e 20 milyon TL diyenleri de düşünüp eski para ile de gösterim yapacak mı? Bence iyi çalışan bir servis herkese hitap etmeli. Arkadaş paradan altı sıfır atılalı 10 sene oldu hala milyon diyen çok insan var ne alışkanlıkmış arkadaş :)

 

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!