Menu

Dropbox Hacklendi! - ebolax

Hacı iCloud, Amazon, Gmail, SnapChat falan derken bu aralar moda oldu büyük internet şirketlerini hacklemek ve hacklenenler kervanına Dropbox da eklendi.

Bir değil iki değil tam 7 milyon kullanıcının şifresi ve kullanıcı bilgileri çalındı. Ben Google Drive’cı olduğum için sorun yok ama Dropbox sahipleri acilen şifrelerini değiştirsinler buradan ulusa sesleniyorum.

Bu hacklenme olaylarının şu dönemde artması sebebiyle uzmanlar henüz keşfedilmemiş bir açığın olduğunu ve aynı ekip tarafından bu açık kullanılarak büyük isimlerin hacklendiğinden şüpheleniyorlar.

Hacı sen o kadar kasıyorsun özel şifre yapıyorsun ama elin oğlu geliyor tüm sistemi hackliyor senin şifre bir işe yaramıyor. Internet bu kadar yayıldıkça ve sistemler %100 güvenlik sağlayamadıkça (ki bu imkansız denebilir) daha çok böyle haberlerle karşılaşacağız. Benim tavsiyem hiç bulunamayacak şifrelere kasmanızdansa bu hack veritabanlarını tutan bir servise üye olmanız ve hacklenen sitelerin kullanıcıları içinde siz de geçiyorsanız bundan olabildiğince çabuk haberdar olmanız.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!