Menu

Evergrey – Hymns for the Broken - ebolax

Pek bilinen bir grup değildir Evergrey ama mükkemmel bir albüm yapmışlar aaaabi! Geçen hafta albümden preview bir kaç parça dinlemiştim ve hemen calendar’a aldım bu albümü mutlaka indiriosun, öpüosun diye.

Albüm için birazcık sertinden rock diyebiliriz aslında. Metal demek için yumuşak kaçıyor ama metal diyene de hayır demem saygı duyarım. Vokaller hep clean vokal yani brutal sevmeyenler atlasın hemen. Bu arada resmi olarak Progressive Metal diye geçiyor onu da belirtelim.

Albümün neredeyse tamamı arşivime girmiş bulunmakta ve şarkıların melodileri, gitarlar, vokaller falan tam sevdiğim tarzda mükemmel olmuşlar. Of of of özellikle koro halinde söylenen nakaratlar beni benden aldı hacı.

Tracklist şu şekilde :

1. “The Awakening”
2. “King Of Errors”
3. “A New Dawn”
4. “Wake A Change”
5. “Archaic Rage”
6. “Barricades”
7. “Black Undertow”
8. “The Fire”
9. “Hymns For The Broken”
10. “Missing You”
11. “A Grand Collapse”
12. “The Aftermath”

Albümün giriş kısmı (The Awakening) ve ikinci şarkısı King of Errors’u da buyurun :

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!