Menu

GTA V Yeni Nesilde FPS Olacak - ebolax

Rockstar Games oyunu baya baya geliştiriyor hacı bu gidişte PS3’de oyunu bitirmiş olanlar bile yeniden oynamak isteyecek.

Gelen son açıklamaya göre GTA V’in yeni nesil (PS4, Xbox One) ve PC sürümünde gelişen tek şey grafikler olmayacak. Eklenen yeni kamera açıları ile birlikte oyun FPS olarak da oynanabilecek. Ayrıca araç kullanırken de yeni araç içi kamerasıyla sürebileceğiz ki benim araba sürülen oyunlarda en sevdiğim kamera açısıdır. Araç içi kamerayla oynarken direksiyon ve ön paneldeki göstergelerin gerçek zamanlı olarak çalışacağı da cabası.

Aslında modlarla sağlanabiliyordu yeni kamera açıları fakat oyunun kendi özelliği olmadığı için hem hataları oluyordu hem de çok keyif vermiyordu. Şimdi oyunun kendi özelliği olarak gelince tadından yenmez hacıııı :)

Oyunla ilgili grafik geliştirmeleri de hatırlatalım yeri gelmişken. Artık oyunda görüş mesafemiz (uzaktaki objelerin görünmesi) daha da artacak, çözünürlük coşacak (4K bile oynayan olacaktır) ve kaplamalar daha detaylı olacak. Ayrıca PC sürümünde bulunacak Video Editor ile kendi videolarımızı yapabileceğiz.

Rockstar yeni kamera açılarıyla ilgili bir video paylaşmadı ne yazık ki ama GTA V için yapılan FPS modunu paylaşalım da nasıl bir şey olacağı hakkında en azından fikir olsun.

 

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!