Menu

Yeni Oculus Rift Prototipi: Crescent Bay - ebolax

Facebook’un satın aldığı Oculus firması, yeni Oculus Rift prototipi olan Crescent Bay’i tanıttı.

Geliştirici konferansı Oculus Connect 2014’te gösterilen cihaz, Oculus Rift’e birçok geliştirme ve yeni özellik ekliyor ve bunlardan en çok göze batan gözlüğe entegre ses sistemi. İsteğe bağlı olarak kullanabileceğiniz kulaklıklar ile artık ek olarak bir kulaklık takma derdiniz olmayacak.

oculus1

360 derece kafa izleme ve genişletilmiş konumsal izleme gibi özelliklerle gelen Crescent Bay’in teknik detayları henüz açıklanmadı. Söylentiler cihazın daha ergonomik bir yapıya ve yeni bir ekran teknolojisine sahip olduğu yönünde ayrıca bariz bir şekilde daha hafiflemiş olduğu da gelen bilgiler arasında. Benden duymuş olma ama ses sistemi de gayet kaliteliymiş.

oculus2

Bunların yanında Unity ile partnerliğe giden Oculus, Unity Pro ve Unity Free’ye tam destek vereceğini açıklayarak geliştiricilerin içini büyük ölçüde rahatlatmış durumda.

oculus3

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3093 posts
  • 122 comments
  • 900 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!