Menu

NBA 2K15’den Yüz Tarama Teknolojisi - ebolax

Bu sene NBA 2K serisinde acaip işler oluyor hacı. Oyunun çıkmasına üç hafta kala halen oyunla ilgili doyurucu bir içerik paylaşılmadı  ve bütün bilgiler azar azar veriliyor (ki bu oyuncuları çok heyecanlandıran bir durum).

Şimdi de oyunda bulunacak, “ohannes!” diyeceğimiz yeni bir özellik daha ortaya çıktı; Face Scanning (Yüz Tarama). Nedir efendim bu teknoloji? Videoyu izleyince hemen kapacaksınız ne olduğunu ama açıklayayım, oyunda kendini oyuncunu yarattığında (sümme haşa :) oyuncunun yüzünü kendi yüzün olarak ayarlayabiliyorsun. Bunun için yüzünün 180 derece videosunu kullanıyorsun. Videoda NBA 2K serisinin müdavimlerinden Ronnie üzerinde nasıl çalıştığını gösteriyor. Ronnie’nin nasıl bir cihazla yüzünü taradığını seçemedim ama muhtemelen webcam ile veya cep telefonunuzla yapabileceğiniz bir şekle getireceklerdir.

Bakalım oyun hakkında daha neler çıkacak? Ben oyunun kontrolleri nasıl olacak onu çok merak etmekteyim. Bir de bu yüz tarama olayı PC’de olacak mı bilmiyoruz tabisi. Konsollarla beraber gelen kameralara özel yapılabilir.

Edit : Hacı bu teknoloji ile igili güzelinden bir de reklam filmi hazırlamış 2K Sports tarafı böyle James Harden’lı falan onu da paylaşalım.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!