Menu

İngiltere’de Haftanın En Çok Satan Oyunları - ebolax

Bilindiği üzere oyun piyasasında İngiltere’deki satış rakamları her zaman önemli bir yer tutar. Bunun nedenini çözememiş olsam da durum böyle hacı. Yani Fifa mesela her sene uzun süreler boyunca ilk sırada olur çünkü neden? E İngiliz adam futbol hastası ve İngiltere Premiere Lig yanında 3 tane de alt ligi var Fifa’da! :) İşte nedense oyun sektöründe İngiltere satış rakamları konuşur ve buyrun son hafta satış durumları :

1 Destiny
2 The Sims 4
3 Watch Dogs
4 Call of Duty: Ghosts
5 The Last of Us: Remastered
6 Minecraft: Xbox 360 Edition
7 NHL 15
8 Plants Vs Zombies: Garden Warfare
9 Minecraft: PlayStation 3 Edition
10 Naruto Ultimate Ninja Storm Revolution

Gördüğünüz üzere Destiny demiş İngilizler bu hafta ve yapılan açıklamaya göre Destiny satışlarının %46’sı Playstation 4’te, %36’sı Xbox One’da, %24’ü Xbox 360’ta ve %4’ü ise Playstation 3’te gerçekleşmiş.

Bir önceki hafta birinci sırada olan The Sims 4, ikinci sıraya gerilemiş ama bana Watch Dogs’un halen üçüncü sırada olması garip geldi. Watch Dogs mu kaldı la?

Bu arada Destiny için açıklanan inceleme puanları pek iç açıcı değil. Oyun PC’de olmadığı için çok sallamıyorum puanlarını o yüzden incelemedim detaylı olarak ama durum böyle yani. İnceleyenler bekledikleri özellikleri bulamamış demek ki lakin izlediğim videolardan sonra oyun PC’e şu an çıksa açıklama yapılmadan satın alırım :)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!