Menu

5 Milyon Gmail Hesabı Hack’lendi - ebolax

Evet sevgili okuyucular gün geçmiyor ki yeni bir hack haberi ile karşılaşmayalım. 31 Ağustos’da Jennifer Lawrence’ın içimizi ısıtan hack olayından sonra (ne var lan yalan mı?!) şimdi de Rus hacker’ların 5 milyon Gmail hesap bilgisini internette paylaştığı haberi geldi.

Acaba benim gmail’i de hacklemişler mi diye merak edenler şu adresten kontrol edebilir :

https://isleaked.com/en

Danimarkalı güvenlik firması CSIS’nin yaptığı açıklamaya göre korkulacak bir durum yok çünkü bu dağıtılan 5 milyon hesap, artık yoğun olarak kullanılmayan ve şifrelerini uzun zamandır değiştirmemiş kişilere ait.

Siz siz olun önemli bütün şifrelerinizi periyodik olarak değiştirin çünküm bu iş sakat iş hacı geçenlerde benim wordpress blog’u hacklediler mesela cillop gibi şifreyi araklamış adamlar.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!