Menu

Destiny Rekorla Beraber Çıktı - ebolax

Bungie’nin geliştirdiği ve Activision’ın dağıtımını yaptığı “PC’e de bekleriz” oyunu Destiny, ilk gün satışlarından 500 milyon dolarlık gelir elde ederek “en başarılı yeni marka çıkışı” rekorunu ele geçirdi. Ayrıca konsol tarihinin ilk günde en çok satan dijital oyunu ünvanını da ele geçirdi (GTA V’in yalnızca digital olarak dağıtılmadığına dua etsin :)

Destiny henüz tam olarak ne kadar kopya sattı belirtilmedi. Daha önce en başarılı yeni marka çıkışını yapan oyun olan Watch Dogs, bir haftada dört milyon kopya satmıştı bakalım Destiny bu konuda nasıl bir sonuç elde edecek?

Bu satış rakamları Destiny’nin bir süre sonra PC’e çıkmasını güçlendiren rakamlar olarak değerlendirilebilir. Tam PC’e göre bir oyun olduğu geliştiricileri tarafından belirtilmişti zamanında ve bu satış başarısından sonra PC satışlarının da kaymağını yemek isteyeceklerdir.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!