Menu

WordPress 4.0 Benny Çıktı - ebolax

Zayanora.com ve daha bir çok sitenin altyapısını oluşturan WordPress’in Benny kod isimli 4.0 versiyonu yayınlandı. İlk iş güncellememizi yapmışık içimiz rahat :)

Yeni versiyonun 4.0 olmasının sebebi yepyeni özelliklerden çok 3 sürümünün artık versiyon numarası olarak tepeye dayanması (son versiyon 3.9.2’ydi) olmuş.

Yeni sürümle gelen en güzel yenilik gelişmiş embed özelliği olmuş. Artık Youtube videosunun URL adresini (linkini bildiğin) kopyalayıp yazınıza yapıştırdığınızda otomatik olarak embed kodu ekleniyor. Embed ile ilgili daha detaylı bilgi için :

http://codex.wordpress.org/Embeds

Yapılan güzel bir değişiklik de post’larınızı yazdığınız ekranın sağındaki scroll kaldırılmış. Artık yazınızı yazdıkça yazdığınız alan aşağı doğru genişliyor. Eski sistemde uzun yazıları değiştirmek baya bir dertli oluyordu böyle çok güzel olmuş hakkaten.

Bunların dışında eklenti arama sayfası değiştirilmiş artık eklentilerle ilgili ufak resimler falan çıkıyor. WordPress’in kullandığı harici kütüphaneler, TinyMCE 4.1.3, jQuery 1.11.1 ve MediaElement 2.15’e yükseltilmiş.

Son olarak WordPress kullananlara Chrome 64 Bit ile beraber kullanmalarını öneriyorum çünkü admin arabiriminde yazılar harika görünüyor.

http://wordpress.org/

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!