Menu

Asus Akıllı Saati ZenWatch’ı Tanıttı - ebolax

Tayvanlı yahşi firma Asus, IFA 2014’de beklenen tanıtımını yaptı ve yeni akıllı saati ZenWatch’ı tanıttı.

Geleneksel tarza doğru giden akıllı saat furyasına katılan ZenWatch, yuvarlatılmış köşeli dikdörtgen yapısı ve İtalyan tarzı deri kayışı ile oldukça güzel görünüyor.

Saat, 1.63 inç boyutunda, 320×320 çözünürlüğünde kavisli AMOLED dokunmatik ekrana sahip ve ekran Gorilla Glass 3 ile gayet sağlam durumda. IP55 ile suya ve toza da dayanıklı yani taş gibi bir cihaz yapmış Asus :)

İçinde ise 512 MB RAM, 4 GB depolama kapasitesi, 1.4 Wh batarya bulunmakta.

zenwatchc

Bluetooth 4.0 ile Android 4.3 ve üzeri akıllı telefonlara Wellness uygulaması üzerinden bağlanıyor ve bildirimler tabisiki ekranda gösteriliyor. Gelen çağrıları reddetme ve Cover to Mute özelliği ile saatin üzerini elinizle kapatarak sessize alabilme imkanınız var.

Android Wear işletim sistemini kullanan ZenWatch, ZenUI kullanıcı arayüzüne sahip ve bu arabirimde 100 kadar tema içeriğine sahip.

Kullanıcılar ekrana tıklayarak eşleştirme işlemini gerçekleştirebiliyor. Remote Camera ile akıllı telefonunuzdan fotoğraf ve video çekebiliyor ve Watch Unlock ile telefonunuzu uzaktan açabiliyor.

Klasik akıllı saat işlevleri olan adım sayımı, yakılan kaloriyi belirtme, aktivite süresi, nabız, egzersiz gibi işlevler de cihazda bulunmakta.

Ve hacıcım bütün bunlar 200 Euro civarında bir fiyatla (yurtdışı fiyatı tabisi) satılacak ki bence bu saat için gayet uygun bir fiyat. Yıl Sonunda satılmaya başlaması bekleniyor onu da belirteyim.

Walla akrabalık sebeplerinden dolayı Samsung’a çok yakınım aslında ama Asus gerçekten tam istediğim görüntüde bir saat yapmış belli olmaz alabilirim :)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!