Menu

Twitch’i Amazon Satın Aldı - ebolax

Bak sen görüyo musun biz Google alacak diye beklerken tüüüü. 2011 yılında Justin.tv kurucuları tarafından kurulan Twitch, 970 milyon dolara Amazon’a satıldı. Google’a satılması yalnız imzalara kaldı denen Twitch’in Amazon’a satılması da ayıp oldu delikanlılığa sığmadı.

Twitch Youtube altyapısına bağlansaydı çokzel kayıtların hemen Youtube’a atılması gibi özellikler gelecekti kesin güzel olacaktı ama kısmet değilmiş be hacı.

2011 uılında Justin.tv kurucuları tarafından (way beee justin.tv’den nereye gelmiş adamlar) kurulan Twitch, şu anda oyun yayını dendiği zaman ilk akla gelen isim. 1 milyon yayıncı hesabının bulunduğu platformda geçen ay 55 milyon ziyaretçi 15 milyar dakikalık video seyretmiş.

Geçtiğimiz aylarlarda Double Helix firmasını satın alarak Amazon Game Studios’u kuran Amazon firması neden bilinmez ama oyun işlerine pek bir meraklı bu aralar. Kimbilir belki Twitch’i Google’a 1.5 milyar dolara satıp Türk işi kar yapacaklar bilinmez :)

SığınakTV hakkında hayırlısı olsun diyorum :)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!