Menu

Elysium Filmi Gerçek Oluyor - ebolax

Wallahi benim aklıma gelmişti! :) Yani Matrix’de falan da birebir olmasa da vardı bu teknoloji. Evet evet sayın okuyucular, robot iskelet teknolojisinden bahsediyorum. Güney Kore’li Daewoo firması işçilerin 100 kilo ve üzerindeki parçaları rahatlıkla kaldırabilmesi için giyilebilir bir robot iskelet (exoskeleton) bulmuşlar. Daewoo, robot iskeleti 400 kilo ağırlığa kadar kaldırabilecek hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Karbon, alimünyum ve çelik alaşımlardan oluşturulan kıyafetin üstünde hidrolik kısımlar ve elektrik motorları mevcut.

Eğer iskelet resimde göründüğü kadar rahat bir kullanım sağlayacaksa süper ötesi olmuş diyebiliriz. Biliyorsun bu tür şeyleri bulmak değil kullanışlı hale getirmek işin asıl dertli kısmı. Elysium filminde omurgaya bağlıyorlardı iskelet sistemini ama Daewoo’nun o kadar uçabileceğini sanmıyorum :) Bir de bu teknolojiyi fazla geliştirirlerse millet giyer sokakta bununla dolaşır başa bela olur :)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!