Menu

Sniper’ların İşi Artık Çok Daha Kolay - ebolax

Amerika Birleşik Devletleri merkezli TrackingPoint isimli bir şirket Linux tabanlı bir nişan dürbünü yapmış ki akıllara zarar hacı. Hedefi belirliyorsun ve dürbünün yazılımı sayesinde mis gibi nişan alıyorsun. 

Steve Micheal isimli fotoğrafçı hayatında eline silah almamış olmasına rağmen bir kilometreye yakın mesafede bulunan hedefi bu dürbün sayesinde onikiden vurmayı başarıyor.

Artık bu teknolojiyi kimler nerede kullanır bilemiyorum tabisi ama TrackingPoint’in bu dürbününe sahip silahlarının fiyatları 10 bin dolar ile 50 bin dolar arasında değişiyor ve çok ulaşılmayacak rakamlar değil. Zaten firma kapasitesinin tümünü dolduracak kadar siparişi de almış durumda.

Video’dan izlediğimiz kadarıyla öyle çok da hayvani bir yapısı yok dürbünün yani kullanışlı görünüyor. Bakalım Battlefield’ın falan bir sonraki versiyonunda bu tüfeklerden görebilecek miyiz? :) İnsanın sniper olası geliyor wallaha.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!