Menu

Şifreniz Çalınmış Olabilir! - ebolax

Bu yazıyı okur okumaz önemli şifrelerini hemen değiştiriyorsun okuyucu çünkü internet tarihindeki en büyük vurgun olarak nitelendirilen hack işlemleri sonucunda 1.2 milyar parola ve 500 milyon eposta adresi Rusların eline geçmiş durumda. Hold Security isimli ABD merkezli güvenlik şirketinin yaptığı açıklamaya göre Rus hacker’lar dünya genelinde 1.2 milyar kullanıcı adı ve parolayı ele geçirmiş durumda.

İlgili veriler 420 bini aşkın web sitesinden elde edilmiş durumda ve dünya genelindeki tüm sektör lideri şirketlerin listenin içinde olduğu belirtiliyor. Adamlar kişisel web sitelerine kadar dadanmış durumda ki son 1 haftadır blog sitem ebolax.org’da abuk subuk post’lar (film torrent adresleri falan) yayınlanıyordu ve nasıl olabilir bu diye düşünüyordum. Dün itibariyle bütün önemli şifrelerimi değiştirdim ve şiddetle hemen değiştirmenizi tavsiye ediyorum.

Şifreleri nasıl bir mantıkla çaldıkları açıklanmamış o yüzden şunu şunu yapın diyebileceğim bir şey yok. Benim şifrem gayet güzelinden bir şifreydi ama onu bile araklamış adamlar. Siz yine de basit şifreler kullanmayın önemli bilgileriniz için.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!