Menu

DotA 2 The International’ın Kazananı Belli Oldu - ebolax

En popüler MOBA oyunlarından olan DotA 2’nin Valve tarafından dördüncüsü düzenlenen dünya şampiyonası The International’da şampiyon Newbee takımı oldu ve 5 milyon dolarlık ödülü kaptı.

Seattle’ın KeyArena kompleksinde düzenlenen The International’da 3 günlük finallerin sonunda finalde Newbee ve ViCi Gaming takımları karşılaştı ve Newbee takımı ViCi Gaming’i 3-1 yenerek şampiyonluğa ulaştı. ViCi Gaming de ikincilik ödülü olan 1.475.699 dolarlık ödülü aldı. Üçüncü olan Evil Geniuses de 1 milyon dolar kazandı ki üçüncülüğüne kurban olurum bu ne böyle :)

E-spor etkinliğinin tamamı ESPN üzerinden naklen yayınlandı ve toplam para ödülü ile bir rekora imza atıldı… Şimdi böyle güzel güzel anlatıyorum okuyan ve olayı bilmeyenler “oooh ben de oynayacam lan o zaman!” diyorlar fakat belirtmek lazım bu finallerde yarışan e-sporcular bağlı oldukları devletin falan katkılarıyla normal sporcular gibi eğitiliyor ve buralara geliyorlar. Yani öyle evinde Counter Strike oynayıp yarışmalara katılayım paraları toplayayım diyerek olmuyor hacııı :) Ha böyle bireysel olarak da birşeyler kazanabilirsin ama bu yarışmaların yapıldığı yere gitmek ve çok daha düşük rakamlardaki ödülleri kabullenmek zorundasın.

Buyrun finalin 4. maçı ve seremoni kısmı.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!