Menu

‘THOR’ ARTIK KADIN! - darksmyrna

151dfb0da4a51c2f37cfded2cf7fe652_1308955227

Marvel Comics, yılların çizgi roman karakteri Thor’un artık kadın olarak çizileceğini açıklayınca kızılca kıyamet koptu.

İskandinav mitolojisinin en güçlü tanrılarından Thor’un sarı uzun saçlı ve güçlü erkek silüeti kadına dönüştü. Thor’un artık kadın olarak çizileceğinin açıklanmasından sonra ünlü kahramanın hayranları büyük tepki gösterdi. 

thor-001

Çizgi Roman yazarı Jason Aaron, yaptığı açıklamada ”Bu She-Thor değil. Bayan Thor değil. Thorita değil. Bu Thor. Marvel Universe’in Thor’u. Ama daha önce görmediğimiz bir Thor” ifadesini kullandı.

Çizgi roman kahramanlarının kadınlara doğrudan hitap etmeyi amaçlandığı belirtilen değişimin ardırdan Marvel Comics’in tepkilere karşı ne yapacağı ise merak konusu…

thor-001_cover

Smyrna’dan çıkıp ne kadar sahil köyü, kasabası, kenti varsa dolaşan göçebe bir kız iken haberci olmaya karar veren Banu Büte, fotoğrafçılığa merak saldığı andan itibaren iflah olmaz bir analog fotoğraf makinesi hastası haline geldi. 15 yılda yazıp çizmediği, muhabirlik, editör-büdütörlük yapmadığı yer kalmayan bu çakıl taşı, son zamanlarda anime, manga, oyun üçgeninin ortasında mest olmanın zirvesinde geziniyordu ki, Zayanora’da buldu kendini…

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3093 posts
  • 122 comments
  • 900 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!