Menu

Dünya Kupası Kimin Olacak? - ebolax

Evet 2014 Dünya Kupası bu akşam 22:00’da oynanacak Almanya – Arjantin final maçı ile sona eriyor.

Dün akşam oynanan üçüncülük maçında Brezilya – Hollanda maçını Hollanda’nın 3-0 kazanmasıyla Brezilya’nın Neymar olmadan ne kadar tırt bir takım olduğu kanıtlandı ki Hollanda bir hezimet daha yaşatabilirdi asılsaydı maça.

Almanya 7-1’lik Brezilya galibiyeti ile coşkulu çıkacak olsa da karşılarındaki Arjantin, Brezilya gibi kontrolü elden bırakıp hücum eden bir takım değil. Brezilya, Almanya karşısında “ben buranın kralıyım” edasıyla coşkulu bir hücumla maça başlamıştı ama kontrolü elden bırakmayan Almanya bu coşku karşısında çok iyi direndi ve erkenden “al sana Karakan” tadında maça noktayı koydu.

Ben bu geceki maçın da Arjantin – Hollanda maçı tadında feci kontrollü geçeceği kanaatindeyim ama erken bir gol olursa maç çok zevkli hale gelecektir. Almanya zaten disiplini ve kontrolü her zaman sabit tutan bir takım ve Arjantin de Hollanda karşısında defansif bir oyun oynayabileceğini gösterdi.

Messi yarı final maçında Hollanda tarafından iyi tutuldu ve bu maçı izlemiş Almanya takımı da buna benzer bir savunma izleyecektir Messi’ye karşı. Almanya golcüleri baya bir zorlanacak çünkü kontrollü bir Arjantin savunmasının ne kadar etkili olduğu görüldü.

Her durumda tamamen ortada olan maçı benim görüşüm Arjantin’in kazanacağı yönünde. Ömer Üründül’ün yorum yapmayacağı haberi ile sevinçli bir şekilde izleyeceğim maçta erken bir gol olması ve keyifli olması tek dileğim :)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!