Menu

Mikroçipli Doğum Kontrolü - schill

MicroCHIPS firması, deri altına yerleştirilen hormonal doğum kontrolü için kullanılacak olan mikroçip geliştirdi.

Massachusetts merkezli firma, klinik denemelerine gelecek yıl başlayacak. 

16 yıl boyunca işlev gösterecek,  20x20x7 mm ölçülerindeki çip, her gün 30 mg levonorgestrel hormonunun salgılanmasını sağlayacak. Uzaktan kumandayla kontrol edilecek olan çip, kullanıcısı tarafından istendiği zaman kapatılabilecek veya tekrar aktif hale gelebilecek.

Kadınlar için en kolay doğum kontrol yöntemi olduğu savunulan mikroçip, içinde levonorgestrel hormonunun saklandığı bir yuva içeriyor. MicroCHIPS, çipin içine çeşitli tedaviler kapsamında istenen ilaç veya hormonun da konabileceğini belirtti.

Cnet’in haberine göre, çip önceden programlanan mikro-işlemciler, kablosuz telemetri veya alıcılarla geri bildirim yapabiliyor. Hormon salgısı istendiği zaman yapılabileceği gibi belli zamanlar için ayarlanabiliyor.

Yapılan ilk denemelerde osteoporoz tedavisi için kullanılan çip, lokal anesteziyle 30 dakikadan kısa sürede nakledildi. Bir ay boyunca denenen çipler, ilk süreci başarıyla geçti.

MicroCHIPS, çipler son tüketiciye ulaştırılmadan önce aşılması gereken birkaç basamak daha olduğunu belirtti. Bunlar arasında, kablosuz veriyi korumak için çiplerin şifrelenmesi de yer alıyor.

 

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!