Menu

Torucon İstanbul 2014 ~ TESOT Hearthstone ve League of Legends Turnuvaları… - adre

Bu haftasonu (28-29 Haziran 2014) Torucon İstanbul 2014 etkinliğinde TESOT standındaydık.

Gamestanbul işbirliğinde Warchiefs Arena 1v1 League of Legends ve Hearthstone turnuvaları gerçekleştirildi.

28 Haziran Cumartesi günü 16 Kişinin katılımıyla başlayan League of Legends 1v1 Turnuvası çok büyük heyecan ve kalabalıkla başladı. Katılıma ilgi çok büyüktü kayıtlar etkinlik alanında açılır açılmaz hemen doldu ve bir o kadarda yedek yarışmacı eklendi, ama ne yazık ki daha önce belirlenmiş olan 16 kişinin üstüne çıkılmadı. Katılamayan arkadaşları ilerki etkinlerine mutlaka bekliyorlar.

Kıyasıya süren maçlarda amaç ya ilk skoru almak, ya ilk kuleyi almak ya da 100 minyon kesmekti, bu zorlu turnuvanın birincisi ise İsmail Aktaş oldu kendisine birincilik ödülü olarak CM STORM Reaper Mouse takdim edildi, İsmail’e bu zorlu mücadeleye katıldığı için tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz umarız yeni oyun ekipmanını güzel günler ile kullanır.

Tesot bir de “Oyun Mekanikleri 101 ve FRP Dünyası” semineri düzenledi. Oyun Sektöründe çalışmak isteyen hevesli arkadaşların öğrenebileceği, Sandbox ve bir çok game maker ve yazılımının giriş seviyesindeki bilgileri sunuldu, bir kısmı soru cevap şeklinde gerçekleşen seminere ilgi büyüktü.

29 Haziran Pazar günü ise bir başka heyecan serüveni ve son zamanların en popüler kart oyunlarından biri olan Hearthstone 1v1 Turnuvası ile başladı, saatler 11:30′a geldiğinde kayıtları açar açmaz TESOT standı bir anda doldu. 16 kişinin katılımıyla saat 12:00′da başlayan turnuvada heyecan hat safhadaydı.

Best of One ile başlayan eleme ve çeyrek final turları oyuncuların birbirini elemesiyle beraber Yarı finalde Best of Three’ye dönüştü. Rakip azaldıkça artan rekaber ve kıyasıya maçlar sonucunda Finalde Best of Five’a dönen maçlarda, gülen taraf, turnuva birincisi; Cemgü NEYAPTI oldu.

1000 kişinin katıldığı oditoryum’da birincilik ödülü olarak CM STORM Ceres-500 Kulaklık takdim edildi. Güle Güle Kullanması dileğiyle umarız TESOT ve Gamestanbul’u bidaha hiç unutmaz…

TESOT Standında turnuvalar ile birlikte çeşitli ödüllerde izleyicilere dağıtıldı, soru cevap şeklinde olan sorulara en hızlı şekilde cevap veren izleyenler ödüllerini aldılar. Gamestanbul ve Tesot , Neverwinter sevenleride unutmadı, standa gelenler Neverwinter oyun içi kodlarını aldılar.

Bir başka keyifli an çeşitli Cosplayerların Tesot standına eşlik etmesi ve izleyenler ile oynanan Just Dance oyunuydu.

Biz çok eğlendik çok güzel 2 gün geçirdik umarız Tesot turnuvalarına ve etkinliklerine katılan herkes keyif almıştır.

Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere..

Fotoğraflar Burç “Scorgasm” Buğra TALKILIÇ

adre
Herşey 1993 senesinde arcade salonu'nu keşfetmesi ile başladı, sonrasında eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!