Menu

Karşınızda Google Cardboard VR - adre

Birçok firmanın ilgi odağı haline gelen sanal gerçekçilik Google’ın da artık ilgi odağı. Ama Google her zaman yaptığı gibi yine çözümü rakiplerinden biraz daha farklı olarak sunuyor bizlere.

Aslında sanal gerçeklik (VR) ürünleri uzun yıllardan beri var fakat programlanma kısmındaki dertlerdendir ki bir türlü yayılamadı, son zamanlarda ise Oculus ile farklı bir boyuta geldi. Adamlar teknolojiyi aldılar bunuda herkesin kolayca programlayabileceği ve kullanılabileceği bir şekilde piyasaya verdiler.

Ünlü firmalardan sonra şimdi Google’da ilk VR çözümünü sundu, ama diğer VR ürünleri gibi ağır bir ürün değil daha basit görünen ve aslında olduça işlevsel olan Cardboard karton kutunun içine akıllı telefonunuzu yerleştirip doğru şekilde katladığınızda VR chazı haline geliyor.

Google Play Store üzerinde yer alan ‘Cardboard’ isimli uygulamayı akıllı telefonunuza indirmeniz yeterli, böylece ekran ikiye bölünerek sağ ve sol göze farklı görüntüler yansıtıyor, haliyle 3 boyut etkisi yaratılıyor.

Şu an için Nexus 4 ve 5, Moto X, Galaxy S4 ve S5 artı Galaxy Nexus olamak üzere 6 adet cihaz destekli uygulamanın, ilerleyen zamanlarda desteğini daha çok telefona arttıracağı kesin.

Sanal gerçeklik deneyimini hızlıca yaşamak isterseniz çizimleri indirip, uygulamasını da telefona yüklediniz mi alın size Google Cardboard ile VR keyfi. 

Ürünü buraya tıklayarak kendi sitesinden inceleyebilir, application’ı telefonunuza indirebilirsiniz.

adre
Herşey 1993 senesinde arcade salonu'nu keşfetmesi ile başladı, sonrasında eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!