Menu

Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles - krokiller

1795568_190050817871897_1017078853_n

Çocukluğu ülkemizde 80’lerin sonu yada 90’ların başına denk okuyucularımızın hemen hatırlayacağı gibi, bu yıllarda fenomen olmayı başarmış ve daha sonraki yıllarda eskisi kadar olmasa da bilinirliğini ve popülaritesini bir şekilde korumayı başarmış bir evren olan Teenage Mutant Ninja Turtles (TMNT)’ın otuzuncu yılı şerefine hazırlanan belgeselin ilk fragmanı yayınlandı.

Kevin Eastman‘ın sıradan bir akşam sohbetinde arkadaşı Peter Laird ile oluşturdukları hikaye üzerine kurulu olan “Eastman and Laird’s Teenage Mutant Ninja Turtles” isimli çizgi roman, Eastman’ın amcasından aldığı borç ve bir miktar vergi iadesi sayesinde kurdukları kendi yayın kuruluşları Mirage Studios imzası ile ilk kez 1984 yılında yayınlandı. Oldukça iyi bir çıkış yakalayan çizgi roman serisi, yüksek oyuncak potansiyeli ve 1987 yılında yayınlanan çizgi filmi sonrasında ise bir fenomen haline gelmişti. Randall Lobb imzalı, “Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles” bize, TMNT’in başlangıcını ve zaman içerisindeki değişimini aktarma iddiası taşıyor.

Tmnt1cover

Tamamen ticari başarılar üzerine kurulu gibi duran ve benim tüm harçlıklarımı biriktirerek aldığım oyuncakların gözüme gözüme sokulacağını tahmin ettiğim belgeselin Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlanma tarihi ise 12 Ağustos, sonrası zaten bulunur bir yerden. Ayrıca sürekli değişip duran kaplumbağalar ve evrenleri hakkındaki belgeselin yanında, yeni hikaye ve karakter tasarımları ile ben de dahil bir çok TMNT hayranından “Bu ne be?” tepkisi alan  Michael Bay imzalı yeni TMNT filmi ise 8 Ağustos’ta gösterime girecek.

teenage-mutant-ninja-turtles-2014-release-date

krokiller
Çocukken gittiği Ataricinin havalı isminin "Arcade" olduğunu ancak ortada atarici kalmadığı zaman öğrenen, İlkokul sıralarında kısık sesle söylediği isminin kız tavlamada ne kadar etkili olduğunu öğrendiğinde bir Anime karakterine dönüşüm süreci başlayan, Commodore 64, Amiga 500 derken tasarım, kodlama ve arabirim süreçlerinin hep içinde kalan ve hala Pixel, Sprite, Parallax Scroll gibi terimlerle Street Fighter'da Ken'in bütün kombolarını aynı beyinde buluşturmanın çoşkusu içinde olan bir kişiliktir Duygu Yapar.

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!