Menu

Playstation 4 İçin Unity Çıktı - ebolax

Daha doğrusu Unity 3D’nin yeni çıkan 4.3 versiyonu Playstation 4 desteğini de yanında getirdi. Oyun geliştiriciler için süper bir gelişme olan Unity 4.3’le beraber artık Playstation 4’e göre oyun yazabileceğiniz gibi PS4’ün kamerasından Dualshock 4’teki ışıklarına kadar bütün özelliklerini kullanabileceksiniz. Unity 4.3 ile PS4 oyunları geliştirmek isteyen geliştiriciler Sony’nin geliştirme biriminden kayıt almak zorundalar onu da belirtelim. 

Bilmeyenler için belirtelim Unity aslen bir oyun motorudur ama günümüzde tam anlamıyla bir oyun geliştirme ortamına dönüşmüş durumda. Yazdığınız oyunları kolaylıkla browser’dan mobile, PC’den konsola kadar her türlü platforma publish edebiliyor ve bu özelliği sayesinde kullanım oranı çok yaygın olduğu için döküman konusunda hiç sıkıntı çekmiyorsunuz. C/C++ ile yazılmış olan motorda oyun geliştirmek için JavaScript, C# ya da Boo dillerinden birini bilmeniz yeterli ama en çok kullanılanları Javascript ve C#.

unity

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!