Menu

Alien: Isolation - adre

Alien: Isolation uzun süredir beklediğim bir oyun Alien muhabbetini oldukça seven bir adam olamamın bunda etkisi büyük tabiki, filmleri oyunları olsun keyifle izledim ve oynadım, şimdiye kadar ben de hayal kırıklığına sebep olan tek oyun Colonel Marines olmuştu (sanırım herkes için öyle oldu).

Bu sefer biliyorsunuz ki oyun farklı bir konsept ile geliyor karşımıza SEGA ve The Creative Assembly’ın elinden çıkacak olan Alien Isolation’da Ripley’in kızını oynayacağız ve bu sefer sadece elimize silah alıp Alien öldürmek ile uğraşmayacağız, bu sefer gerçekten zor durumdayız, bulduğumuz malzemeleri birleştirip başka araç gereçler yapmak zorunda kalacağız, zaman zaman droidlere karşı savaşmak zorunda kalacağımız da gelen bilgiler arasında, ama oyun Amnesia, Outlast gibi oyunların temel aldığı silahsız hayatta kalma ve korku oyunu olarak geliyor, bulunduğumuz tesis içerisinde bir adet alien bizi avlamaya çalışırken biz de görevimizi yerine getirmeye çalışıp Alien’a av olmamak için saklanacak, sessiz olacak ve zekice davranmak zorunda kalacağız.

Ertelemeye maruz kalmaz ise Ekim ayında piyasaya çıkacak olan Alien: Isolation 15-20 saat kadar oyun süresi sözü veriyor, evet biraz kısa görünebilir fakat bir gerilim oyunu için bence yeterli bir süre olacaktır.

Oyunda eski Alien filmlerindeki atmosferin (Çevre tasarımları, araç gereçler vs.) kullanılmış olması ise çok daha iyi bir sonuç ortayaca çıkaracak gibi görünüyor.

Oyunun PC, Xbox 360, Xbox One, Playstation 4 ve Playstation 3 için piyasaya çıkacak, sizi bir kaç video ile baş başa bırakayım iyi zayanoralar.

adre
Herşey 1993 senesinde arcade salonu'nu keşfetmesi ile başladı, sonrasında eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!