Menu

Dünyanın En Büyük Oyun Koleksiyonu Satıldı - ebolax

Geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız ve Guinness Rekorlar Kitabı’na bile girmiş olan dünyanın en büyük oyun koleksiyonu alıcısını buldu. 11 Haziran’da açık artırmaya çıkan koleksiyonun başlangıç fiyatı 50.000 $’dı ve 4 gün sonra 15 Haziran’da 750.250 $’dan alıcı buldu.

Hikayenin en acı tarafı koleksiyonu satan Michael Thomasson’un bunu tamamen zorunluluktan, paraya ihtiyacı olduğundan yapıyor olmasıydı. Umarım satıştan aldığı bu yüksek ücret yeterli olacaktır kendisine. En azından böyle bir koleksiyonun satışına değsin yani.

Koleksiyonda Nintendo Entertainment System’dan (NES) Amiga’ya onlarca platforma ait 11 bin oyun bulunuyor. 11 bin oyundan 8300 tanesi orijinal kutusunda ve içlerinde kullanma kılavuzu da bulunuyor. Oyunlardan 2600 tanesinin ise kutusu yok. Oyunların biriktirilmesi ise yaklaşık 30 yıl sürmüş.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!