Menu

San Antonio Spurs Acımadı - ebolax

NBA Finalleri’nde dün gece oynanan 4. maç üzerine pek fazla konuşulmayacak şekilde San Antonio Spurs’ün galibiyeti ile bitti ve seri 3-1 San Antonio lehine gelmiş durumda.

Diğer maçlarda olduğu gibi çeyrek bazında ele almaya hiç gerek yok bu maçı. Maçın başlarında Miami agresif oynama sinyalleri verdi içeri penetrelerle falan ama Spurs yemedi bu durumu. Tam bir disiplin abidesi olan Spurs, ilk dakikadan son dakikaya kadar kontrollü ve yapılması gereken şekilde oynadı.

İlk çeyrekten itibaren şiir gibi hücum eden bir Spurs gördük ki Miami ilk çeyrekte bununla başa çıkmayı başarmış olsa da 2. çeyrekte tamamen dağıldılar ve ilk yarı sonucu 55 – 36 Spurs lehine bitti. Uzun zaman sonra LeBron’u dağıtmayı başardı Spurs takımı ki bu sene bunu başarabilen olmamıştı. İkinci çeyreğin ortalarından itibaren saçmalayan ve sahada gezen bir LeBron James gördük.

İkinci yarının başlarında her zamanki gibi aktif bir savunma yapan Miami Heat farkı en fazla 15 sayıya kadar indirebildi ve Spurs bir mola ile buhrandan kolaylıkla çıkmayı başardı. Zaten bundan sonrası da gösteri maçı kıvamında geçti ve Spurs 21 sayı farkla maçı aldı.

Şimdi seri 3-1 olmuş durumda ve Miami Heat playofflarda 48 maçtır ilk defa 2 maç üst üste kaybetmiş durumda. Spurs bu noktadan sonra en fazla 1 maç daha verir gibime geliyor ama bu işler hiç belli olmaz tabisi. LeBron kötü oynadı dediğim 28 sayı attı ve çok iyi bir yüzdeyle yaptı bunu ama liderlik yapamadı (ki Jordan’dan en büyük ve belki de tek eksiği bu) o yüzden bütün takım dağıldı. Özellikle Wade savunmada yaptığı bir iki güzel hareket dışında felaket oynadı.

Serinin 5. maçını Miami alacak diye tahmin ediyorum çünkü seriye heyecan gelmesi için hakemler de Miami tarafında olacak. NBA’in bir şirket ve spor kadar şov işi olduğunu unutmamak lazım. Miami – Indiana serisinde Miami 3-1 öndeyken Indiana’nın nasıl maç aldığını gördük. LeBron faul problemlerinden dolayı oynayamadı ve playoff’lardaki en az sayısı olan 7 sayı atabildi yalnızca. Çok güzel bir 5. maç izleyeceğimizi zannetmiyorum ya hadi bakalım hayırlısı.

Bir de bu maç için söylenebilecek ek bir şey, Tony Parker ortaya çıkması gereken zamanlarda kendisini hep gösterdi ve çok iyi bir maç çıkardı. 

San Antonio Spurs 107 – 86 Miami Heat

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 123 comments
  • 894 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!