Menu

Google, I/O’da Google Fit sağlık bilgisi hizmetini tanıtabilir - krokiller

Google Fit

Google geliştiricilerle buluştuğu ve yeni teknolojilerini tanıttığı etkinliği olan Google I/O‘yu bu yıl 25-26 Haziran’da gerçekleştirecek.

googleio 

Forbes dergisinin iddiasına göre ise Google, daha önce Android, Chromebook gibi yeni platform ve teknolojilerini duyurduğu etkinlikte bu yıl “Google Fit” isimli bir hizmeti duyuracak. Bu servis aracılığı ile kullanıcılar popüler “fitness tracker” uygulamalarından derlenen sağlık bilgilerini kayıt altına alabilecekler.

Google daha önce de, sağlık bilgisi servisi denemesi olmuş ve 2012 yılında bu projeyi sonlandırmıştı. Ancak son dönemin yükselen eğilimi ‘giyilebilen aygıtlar’ olması nedeniyle Google kullanıcılarına, ek bir uğraş olmaksızın sağlık bilgisi hizmeti verebilir. Firmanın geçtiğimiz yıl duyurduğu Android Wear projesiyle de örtüşen hizmetin, bir uygulamamı yoksa bir sonraki Android sürümü içerisine dahil edilecek bir servis mi olacağı henüz belli değil.

Haberin doğru olması durumunda ki, bence bu çok olası bir ihtimal, Samsung’un SIMBAND projesi ve Apple’ın yine geçen ay düzenlediği ektinliğinde tanıttığı Apple HealthKit ile birlikle hayatımızdaki her türlü ana ortak olmaya çalışan ortalama bir Golden Retriever sırnaşıklığında üç ayrı dev firmamız olacak. Sağlık sektörüne elbetteki değerli bilgiler sunması öngörülen bu hizmetlerin beni korkutan tek tarafı, her mecrada yüzünden bir türlü hayır göremediğimiz insanların koluna bacağına odaklı/çerçeveli görsel reklam bombardımanına tutulacak olmamız.

krokiller
Çocukken gittiği Ataricinin havalı isminin "Arcade" olduğunu ancak ortada atarici kalmadığı zaman öğrenen, İlkokul sıralarında kısık sesle söylediği isminin kız tavlamada ne kadar etkili olduğunu öğrendiğinde bir Anime karakterine dönüşüm süreci başlayan, Commodore 64, Amiga 500 derken tasarım, kodlama ve arabirim süreçlerinin hep içinde kalan ve hala Pixel, Sprite, Parallax Scroll gibi terimlerle Street Fighter'da Ken'in bütün kombolarını aynı beyinde buluşturmanın çoşkusu içinde olan bir kişiliktir Duygu Yapar.

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!