Menu

Intel Challenge Türkiye Başlıyor - darksmyrna

Fikriniz 100 bin dolar eder mi? Intel Türkiye işte bunu merak ediyor.

Genç girişimcilerin Silikon Vadisi deneyimi yaşaması ve küresel pazarlara açılma fırsatı yakalaması amacıyla düzenlenen ‘Intel Challenge Türkiye’ yarışması başlıyor. Intel tarafından ülkemizde bu yıl 2.si düzenlenen Intel Challenge Türkiye, Endeavor, Girişim Fabrikası ve Webrazzi işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Türkiye birincisi 3–6 Kasım 2014 tarihlerinde UC Berkeley Üniversitesi’nde düzenlenecek yarışmada 100 bin dolar değerindeki büyük para ödülü için yarışacak hatta dünyanın en büyük risk sermayesi şirketleriyle buluşma fırsatı yakayalayacak. İlk 10’a girecek girişimler ise Girişim Fabrikası tarafından verilen eğitim ve mentorluk içeren bootcamp’e katılmaya hak kazanacak.

Son başvuru tarihi 30 Haziran
Bu seneki yarışmada giyilebilir teknolojiler, gömülü sistemler ve nesnelerin interneti alanlarında geliştirilecek inovatif ürünlerin, akıllı teknolojiler ve interaktif web-mobil uygulamalarının öne çıkması bekleniyor. Intel Challenge Türkiye yarışmasının son başvuru tarihi ise 30 Haziran… Konusunda uzman isimlerden oluşan bir jüri tarafından seçilecek birinci 25 Eylül’de gerçekleşecek Webrazzi Summit’te açıklanacak.

Smyrna’dan çıkıp ne kadar sahil köyü, kasabası, kenti varsa dolaşan göçebe bir kız iken haberci olmaya karar veren Banu Büte, fotoğrafçılığa merak saldığı andan itibaren iflah olmaz bir analog fotoğraf makinesi hastası haline geldi. 15 yılda yazıp çizmediği, muhabirlik, editör-büdütörlük yapmadığı yer kalmayan bu çakıl taşı, son zamanlarda anime, manga, oyun üçgeninin ortasında mest olmanın zirvesinde geziniyordu ki, Zayanora’da buldu kendini…

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!