Menu

Roland Garros 2014 - bayhakansimsek

Final başlamak üzere. Novak Djokovic ve Rafael Nadal toprak sezonuna noktayı koyacak maçta eminim tüm tenisseverleri büyüleyecekler. Tenis sporunun en güzel yanı bu. Eğer bir takım ya da sporcunun fanatiği olmaktan ziyade bir sporseverseniz, bir grand slam finalinden zevk almamanız mümkün değil.

Paris’te hava yağmurlu olacak dendi ama çıkmadık candan ümit kesilmez. En son bu ikili 2012’de aynı finali oynarlarken başlayan yağmur korttaki nem dengesini bozdu ve  Nadal’ın meşhur topspin vuruşları etkisini kaybetti. Djokovic her fırsatı çok iyi değerlendiren bir sporcu. Tam ipleri eline alırken artan yağmurun etkisiyle maç durduruldu ve nihayet ertelendi. Maç tekrar başladığında Rafa’nın işi bitirmeye geldiği yüzünden okunuyordu. Zaten öyle de oldu.

Djokovic mesele Rafael Nadal olduğunda hep hazır. Biribirini bu kadar iyi tanıyan rakiplerin karşılaşmaları her zaman harika olur. Rafael Nadal toprak kortun en iyilerinden Ferrer’i adeta korta gömdü. Andy Murray zaten finali düşünerek girmemişti yarı finalde korta. Yarı final onun için yeterince iyi bir gelişmeydi ama tabii ki kimse kaybetmeye gelmez. Djokovic de çok iyi bir turnuva geçirdi. İkisinin de bilinen, nükseden bir sakatlığı şimdilik yok ve umarım olmaz.

Djokovic artık toprak sezonu için tavrını koymasını gerektiğinin farkında. Çok güçlü, çok hızlı ve çok teknik. Rafa’ya göre daha efektif bir vuruş yelpazesi var. Rafa ise oynadığı 66 maçın 65’ini kazanmış, katıldığı 9 turnuvadan 8 kez şampiyon çıkarak inanılması güç bir istatistikle geliyor.

Benim için bu karşılaşmayı özetleyen cümleyi zamanında Joker söylemişti:

This is what happens when an unstoppable force…meets an immovable object.”

bayhakansimsek
1985 ilkbaharında müzik, oyun ve spor endüstrilerine tepki olarak dünyaya gelmiştir. İyi müziği sever. Gitarı ve piyanoyu sever. PlayStation sever. İlk PlayStation'ı alıp eve geldiğinde 20 saat boyunca FIFA 99, NBA Live 2000 ve Tekken oynamasıyla ebeveynlerini paniğe sürüklemişse de sonradan fena bir oyuncu olmayacağı izlenimini vermiştir. Sonra çok kötü bir oyuncu olmuştur. Cristiano Ronaldo ve Rafael Nadal fanboyudur. Real Madrid'in hastasıdır. Hiç bir şeyin ustası değildir.

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!