Menu

Hearthstone tasarımcısı Ben Brode, kartlardaki “random” sözcüğüne açıklık getiriyor. - hydramarine

Hearthstone baş tasarımcısı Ben Brode, oyunun resmi forumlarında bugün bir konu açarak, bazı kartların üzerinde yazan (veya ima edilen) Random ibaresine bir açıklık getirdi.

Bu yaz gelecek olan Naxxramax eklentisi öncesinde, kartların detayları yavaş yavaş belli oluyor ve her hafta bir kart açıklanıyor. Ancak, şimdiye kadar açıklanan kartlardan bazılarında “random” sözcüğüne yer verilmemiş olması bazı oyuncularda kafa karışıklığı yarattı. Söz konusu kartlar Avenge, Voidcaller ve Anu’bar Ambusher.

Ben Brode, genel olarak rakip tur sırasında seçim yapamama özelliğini genel bir kural olarak kabul ettikleri için, kartların metin kısmına ayrıca bir random kelimesinin eklenmesini gereksiz olarak gördüklerini belirtiyor. Örneğin, Voidcaller’ın rakip turda ölmesi durumunda, oyuncu hiçbir şekilde hangi kartın elinden oyuna sürüleceğini kontrol edemeyeceği için, burada kartın üzerine “random” ibaresini belirtmeye gerek duymadıklarını, bunun ima edildiğini söylüyor. Ancak yine de çoğu oyuncu forumlarda ve Reddit’te bu gibi kartların nasıl çalışacağından emin değil.

Bu nedenle Blizzard yeni bir karar alarak, yukarıda bahsedilen üç kart konusunda kartlara random ibaresini eklemeye karar vermiş.

Ben Brode’un kartlar üzerindeki “rastgele” sözcüğü ile ilgili mesajını şuradan görebilirsiniz: http://us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/13077147586

Hearthstone random

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 122 comments
  • 893 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!