Menu

Dünyanın En Büyük Oyun Koleksiyonu Satılık - ebolax

Arkadaş ne dertli adammış bu koleksiyonu yapan adam be. Dünyanın en büyük oyun koleksiyonuna sahip olan Michael Thomasson, ailevi nedenlerden dolayı oyun koleksiyonunu GameGavel üzerinden açık artırmaya çıkarmış. İşin asıl dertli tarafı 1998 yılında da evlenebilmek için Sega Master System ve TurboGrafx-16 koleksiyonlarını satmak zorunda kalmış adam.

30 yıldır koleksiyon yapan ve 7 tane bağımsız oyun mağazası işletmiş olan Thomasson, daha önce koleksiyonunu satmış olduğu halde şu anda 12,000 oyunluk koleksiyonla Guinness rekorunun sahibi (rekoru kırdığında 10,607 oyunu varmış) Tabi Guinness rekoru da koleksiyonu alan kişiye geçecek.

İleride rekoru yeniden kırabileceğine inanan Thomasson’un koleksiyonu 15 Haziran’a kadar açık artırmada ve bu yazı yazılırken fiyat 50,000 $’dı.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3093 posts
  • 122 comments
  • 900 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!