Menu

Sony Xperia Z2’ye MJ’li Lansman - darksmyrna

Sony Xperia Z2’nin Türkiye lansmanı Pop efsanesi Michael Jackson’a saygı duruşu niteliğindeki “I Love MJ Parti” ile gerçekleştirildi. Türkiye’de 2.199 TL ile satışa sunulan Xperia Z2, 4K video çekim özelliği ve yeni uygulamaları ile öne çıkıyor. Üstelik Michael Jackson’ın ilk defa yayınlanan şarkılarının yer aldığı “Xscape” albümünü de Xperia Lounge uygulaması ile indirebiliyorsunuz.

Lansmanda, efsaneleri buluşturduklarını söyleyen Sony Mobile Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Şabanlı “Moda gelip geçse de efsaneler hep bizimle yaşar. Bu gece efsanelerin buluştuğu bir gece… Michael Jackson kuşkusuz bir efsaneydi. Sony de hayatımıza hep ilkleri getiren bir marka olarak efsane olmayı başardı. Michael Jackson ile ilk büyük anlaşmayı yapan da yine Sony’di. O’nu Sony Walkman’den dinlediğimiz zamanları asla unutamayız. Şimdi efsaneler yeniden buluştu ama artık Michael Jackson’ı Walkman’den değil Xperia Z2’den dinleyeceğiz; Sony’nin yeni efsanesinden!” dedi.

Lansman oldukça eğlenceli geçmiş belli ki… Şimdi biraz Xperia Z2’nin özelliklerine bakalım: Zperia Z2, Full HD’nin dört katı olan 4K çözünürlüklü video çekimi ile profesyonel video çekim deneyimini akıllı telefona taşıyor. Hatta kendi filminin yönetmeni olmak isteyenler, “Movie Creator” özelliği ile videoların üzerinde istediği değişiklikleri yapabiliyor, istediği kareyi çıkarabiliyor, farklı efektler ekleyebiliyor ve ön izleme yapabiliyor.

 

z3

Timeshift, AR Effect, Social Live gibi akıllı kamera uygulamaları daha da gelişerek, video için de kullanılabilir hale geliyor. Saniyede 120 kare çekebilen Timeshift Video videolarınızın kimi sahnelerini yavaşlatarak dramatik bir etki elde etmenizi sağlıyor. AR Effect, Xperia Z2 ile videolarınıza sadece görsel olarak değil, ses efekti ile birlikte eklenebiliyor. Yeni gelen Background Defocus özelliği ile arka planın bulanıklığı ve netliği ayarlanabiliyor.

  

BRAVIA görüntüleme teknolojisini 5.2 inç boyutundaki Full HD TRILUMINOS® ekran ve yeni Live Colour LED teknolojiyle birleştiren Xperia Z2, gerçeğe en yakın, keskin ve canlı bir görüntüleme deneyimi için en geniş doğal renk paletini sunuyor. Sony’nin gürültü engelleme teknolojisi (Dijital Noise Canceling) ilk defa Xperia Z2 ile bir akıllı telefonda karşımıza çıkıyor. Xperia Z2’nin dijital ses yalıtımı, digital önleyici kulaklıkla birlikte arka plan sesini %98’e varan bir oranda ortadan kaldırıyor.

 

z2

 

Qualcomm® Snapdragon™ 801 dört çekirdekli 2.3 Ghz işlemciye sahip 4G LTE Xperia Z2, zengin grafik ve oyunlar için Adreno™ 330 GPU ve kamera, video ve iyi bir ekran deneyimi için dual ISP sunuyor. Xperia Z’nin en iyi partneri olarak tanıtılan ‘SmartBand’, uyku düzeninizi takip ediyor ve uyku döngünüze göre yeterli uykuyu aldığınızda sizi uyandırıyor. Yürüyüş mesafesi, bisiklet veya arabada geçen zaman, adım sayısı gibi verileri de kayıt altında tutarak akıllı yaşamı cebinize sığdırıyor.

 

z4

Smyrna’dan çıkıp ne kadar sahil köyü, kasabası, kenti varsa dolaşan göçebe bir kız iken haberci olmaya karar veren Banu Büte, fotoğrafçılığa merak saldığı andan itibaren iflah olmaz bir analog fotoğraf makinesi hastası haline geldi. 15 yılda yazıp çizmediği, muhabirlik, editör-büdütörlük yapmadığı yer kalmayan bu çakıl taşı, son zamanlarda anime, manga, oyun üçgeninin ortasında mest olmanın zirvesinde geziniyordu ki, Zayanora’da buldu kendini…

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!