Menu

Valve, Steam Controller’ı 2015 yılına erteledi. - krokiller

controller

Valve’ın oyun kontrolcüleri konusunda çığır açacağı iddia edilen Steam Controller, daha önce planladığı gibi 2014 yılında satışa çıkamayacak. Valve’in Steam Universe grubundan yaptığı açıklamada, artık oyun yapımcıları, profesyonel ve çekirdek oyuncular ile canlı oyun testleri yaptıklarını, bunun sonucunda oldukça fazla geri bildirim aldıklarını belirtti. Bu geri bildirimlerin kontrolcüyü çok daha iyi bir hale getireceğini yazan Hope, bütün bu iyileştirmelerin gerçeğe dönüşebilmesi için oldukça sıkı çalışmalarının gerektiğini ve bu nedenle çıkış tarihi hedefinin 2014 yerine 2015 belirlenmesinin daha “gerçekçi” olduğunu da sözlerine ekledi.

Valve, Steam Controller ve SteamOS’u Eylül 2013’te tanıtmış, Steam Controller geleneksel kontrolcülerdekinden farklı olarak analog çubuklar yerine iki adet yuvarlak dokunmatik alana sahip olması ile, FPS ve Aksiyon oyunlarına öncelik verecek şekilde tasarlanması ile ön plana çıkmıştı.

krokiller
Çocukken gittiği Ataricinin havalı isminin "Arcade" olduğunu ancak ortada atarici kalmadığı zaman öğrenen, İlkokul sıralarında kısık sesle söylediği isminin kız tavlamada ne kadar etkili olduğunu öğrendiğinde bir Anime karakterine dönüşüm süreci başlayan, Commodore 64, Amiga 500 derken tasarım, kodlama ve arabirim süreçlerinin hep içinde kalan ve hala Pixel, Sprite, Parallax Scroll gibi terimlerle Street Fighter'da Ken'in bütün kombolarını aynı beyinde buluşturmanın çoşkusu içinde olan bir kişiliktir Duygu Yapar.

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!