Menu

Google Chrome 64 Bit - ebolax

Google sonunda Chrome tarayıcısının 64 Bit sürümünü çıkarmaya karar vermiş. Windows 7 ve 8 için uyumlu olan tarayıcı şimdilik Dev ve Canary kanallarından test için indirilebiliyor yani hemen atlamayın sonra çok üzülürsünüz :)

32 Bit versiyon kullananlar 64 Bit versiyonu yükledikleri zaman 32 Bit sürüm devre dışı oluyor ve bütün ayarlar yeni versiyona aktarılıyormuş (walla ben Google Yazılım Mühendisi Will Harris’in yalancısıyım)

Yine bu Will Harris abinin dediğine göre 64 Bit versiyon hız, kararlılık (stabilite) ve güvenlik konularında büyük ilerlemeler kaydetmiş. Çok çekirdekli işlemcilerin (e işlemci de 64 bit olunca tabi) özelliklerini sonuna kadar kullanarak %25’e varan hız artışları oluyormuş. Çökme oranları 32 Bit versiyona göre yarı yarıya azalmış ve güvenlik açısından da Windows 8’in yeni Yüksek Entropi ASLR teknolojisini kullanarak JIT Dağılımı karşısında daha iyi bir koruma sağlıyormuş (bu son özelliği ben de anlamadım hacı merak etme :)

https://www.google.com/intl/en/chrom…er/canary.html

https://www.google.com/chrome/browse…tra=devchannel

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 122 comments
  • 893 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!